Kokku kahe kehtestatud detailplaneeringu järgi on tehnopargil 26 krunti ning detailplaneeringutega ettenähtud ehitusmahtu kuni 150 000 m2. Lähedusse jäävad Põhja-Eesti üks suurimaid kaubanduskeskusi Rocca Al Mares, TTÜ Tehnopol ning Laki ja Mustjõe tänavate tööstuskvartal. Asukoht tiheda liiklusega Paldiski maantee ääres Lääne-Tallinna Haabersti linnaosas tagab hea ühenduse kesklinnaga, mis omakorda paraneb Haabersti mitmetasandilise ristmiku rekonstrueerimisega. Tehnopargile juurdepääsuks ehitatakse välja fooriristmik, mis tagab parema ligipääsu ja nähtavuse, sellele lisaks on linnal koostamisel Tähetorni tänava rekonstrueerimisprojekt.

„Tähetorni Tehnopargis käib esimese etapi kommunikatsioonide ja juurdepääsuteede ehitus,” kommenteerib Uus Maa Property Advisorsi konsultant Kristen Tamm. „Esimene väljaüürimiseks mõeldud stock-office’i tüüpi hoone valmib juba sel aastal.”

Kõrvale kerkivad elamurajoonid koos lähedal asuva pargiga hajutavad kiiresti ettekujutuse tehnopargist kui massiivsete ehitiste ja suurte suitsevate korstnatega hoonete kompleksist. Detailplaneering koos tugeva linna põimitusega loovad lisaks laopindadele soodsad tingimused mitmekordsete ärihoonete ehitamiseks.

Foto: Äriparkide ülevaade

ARHITEKTUURSELT ÜHTNE, VÕIMALUSTELT PAINDLIK JA MITMEKESINE

Paindlikkuse mõiste on muutunud üha enam põhjendamist nõudvaks klišeeks, kuid just seda Tähetorni Tehnopark tänu arendaja visioonile ja detailplaneeringule pakkuda suudab.

Tähetorni Tehnopark võimaldab äripindade müüki nii tervete hoonete kaupa kui ka eraldi hooneosadena. Kui reeglina üüritakse lao tootmispindasid kas hoonete või bokside kaupa, siis Tähetorni Tehnopark pakub võimalust neid ka osta, mis ärikinnisvara ega ka teiste tehnoparkide puhul ei ole sugugi tavaline. Arendajate või hoone omanike esimene eelistus on alati olnud pigem omada tervet hoonet korraga või müüa hoonet tervikuna – seda puhtalt haldamise ja toimetamise mugavuse poolest. Siin avaldub Tähetorni Tehnopargi oluline eelis oma laiemate võimaluste poolest: kuna ehitusõigust ja mahtu kruntide mõistes on ühel arendajal palju, võimaldab see olla paindlik vastavalt ettevõtte soovidele. Rentida 400 ruutmeetrit boksi või hoopis osta 7000 ruutmeetrit hoonet – Tähetorni Tehnopargis on see võimalik.

Samuti ei pakuta sellistel juhtudel tihtipeale ostuoptsiooni ehk võimalust kokkulepitud tingimustel konkreetse perioodi üürimise järel pind välja osta. Ka siinkohal on Tähetorni Tehnopargil välja käia oluline eelis ja ettevõtetele vastu tulla – piisab ettevõtte üürisoovist ning koos üürilepingu tingimustega lepitakse kokku tingimused ja loogika ostmise kohta ehk ostuoptsiooni realiseerimise võimalus.

Üürihinnad algavad 5,2 €/m2, olles Tähetorni Tehnopargi tingimustele ja uutele hoonetele vaatamata vägagi konkurentsivõimelised. Kindlasti ei pea paika eeldus, et vanemad tööstuspargid suudaksid alati ka soodsamaid hindu pakkuda.

ENERGIASÄÄSTLIKKUS JA SUURED INFRASTRUKTUURI VÕIMALUSED

Elektrivõimsuseks on ligi 3000 amprit. Energiasäästlikkuse tõttu jäävad kõrvalkulud mõistlikuks ka kliendile, kellel vaja päevas korduvalt kaupa edasi-tagasi transportida.

Tehnoparki rajatakse suuri vooluhulkasid võimaldav joogi- ja olmevee survetõstepumpla, misvõimaldab suuremat sõltumatust Tallinna linnavõrgu survetest.

Tähetorni Tehnopark on Favorte sidusettevõte, mis arendab nii Ringtee Stocki kui ka Tähetorni Tehnoparki.

Favorte on 1993. aastal Eesti kapitalil asutatud ja Eestis tegutsev ettevõte, mis peab oma missiooniks nüüdisaegse ja innovaatilise, samas harmoonilise ja inimlikke vajadusi arvestava elu- ja töökeskkonna loomist.

4 € LAOPIND JA 6 € BÜROOPIND – ÜÜRNIK VALIB PINNASUURUSE

Ringtee Stock on logistiliselt hea juurdepääsuga lao-kontori-esinduse tüüpi ärihoone Tallinna ringtee ääres. Paiknemine ringtee magistraalil võimaldab head ligipääsu Tartu ja Peterburi maanteele ning Suur-Sõjamäe kaudu Tallinna linnale.

Hoone energiatõhusust iseloomustab energiamärgis B, mis tähendab väga madalaid kõrvalkulusid. Ruumiplaneeringud on hästi läbi mõeldud ning iga väljaehitatud ruutmeeter hoones leiab efektiivse kasutuse. Hoones on võimalik üürida endale sobiva suurusega lao- või tootmispind. Vajadusel saab juurde üürida ka kontoriruumid, tehes sellest üürijale suurepärase built-to-suit-lahenduse.

https://lucky4.ee

http://www.ringteestock.ee/